Pytania i odpowiedzi

1. Czy gracie u Pani Młodej i u Pana Młodego w domu?

Tak, na życzenie Pary młodej przyjeżdżamy przed ślubem najpierw do Pana Młodego. Tam witamy gości przygrywając melodie ludowe, a następnie jedziemy wraz z Panem Młodym i Jego Gośćmi do domu Pani Młodej. Tam odbywa się błogosławieństwo i wyprowadzenie Pary Młodej. Zaznaczamy jednak, że w niektórych przypadkach ze względu na zbyt dużą odległość dzielącą domy Pary Młodej taka jazda jest niemożliwa i zbyteczna.

2. Czy gracie przed Kościołem?

Nie. W czasie kiedy Para Młoda i Goście udają się na ślub do Kościoła, my jedziemy na salę weselną, aby tam odpowiednio przygotować się na przywitanie Gości.

3. Czy zagracie nasze ulubione piosenki?

Mamy w swoim repertuarze mnóstwo piosenek, ale jak wiadomo, na świecie są ich miliony. Jeśli więc chcesz mieć pewność, że zagramy Twoje ulubione utwory, a my nie mamy ich w naszym repertuarze, poproś nas o i ich przygotowanie 2 tygodnie przed weselem. Na życzenie Pary Młodej przygotujemy utwór na Pierwszy Taniec i kilka innych utworów.

4. Czy goście mogą zamawiać dedykacje i czy jest to płatne?

Tak, goście weselni są u nas zawsze mile widziani. Chętnie przekażemy wszystkie dedykacje i zagramy wybrane piosenki, jeśli tylko znajdują się w naszym repertuarze. Za dedykacje nie ma żadnej dodatkowej opłaty.

5. Czy gracie disco polo?

Tak, gramy disco polo i inne gatunki muzyczne. Nie ma dla nas muzyki "lepszej" i "gorszej". Staramy się zawsze dopasować do gustów większości gości.

6. Czy istnieje możliwość przedłużenia trwania usługi?

Tak, kiedy zbliża się godzina do której podpisana jest umowa, podchodzimy dyskretnie do Pary Młodej i pytamy czy chcą przedłużyć naszą usługę o kolejną godzinę. Nigdy nie kończymy wesela bez wcześniejszego porozumienia z Parą Młodą. Zdajemy sobie sprawę, że w tak ważnym dniu, dla Was czas biegnie inaczej. Dlatego nie musicie nerwowo kontrolować godziny zakończenia imprezy bo my przypomnimy Wam o tym we właściwym momencie i zapytamy co dalej. Z uwagi na to, że w każde wesele wkładamy maksimum energii i najczęściej nasza praca zaczyna się już od 9 rano, najdłużej gramy do godziny 5-tej. Chcemy aby nasza usługa była na najwyższym poziomie.

7. Kiedy należy dokonać płatności?

Zadatek należy wpłacić przy podpisaniu umowy, reszta kwoty płatna jest gotówką niezwłocznie po zakończeniu wesela.

8. Czy skład zespołu się nie zmieni?

Umowy są podpisywane często dwa, trzy lata do przodu. Nikt z nas nie jest w stanie przewidzieć co wydarzy się w tym czasie. Dlatego nie możemy zagwarantować, że skład zespołu się nie zmieni (jeśli ktoś Wam to gwarantuje, to po prostu kłamie). Zawsze jednak stawiamy na jakość i nawet jeśli dokonujemy zmian, zawsze są to zmiany na co najmniej tym samym poziomie muzycznym. Nie planujemy zmiany ilości osób w zespole jak również zmiany instrumentarium.

9. Czy puszczacie muzykę w przerwach?

Tak, na życzenie Pary Młodej w przerwach pomiędzy blokami muzycznymi puszczamy muzykę. Czasem jest ona cicha i nastrojowa, czasem głośniejsza i bardziej taneczna. Jest to kwestia do ustalenia przed weselem.

10. Jak długie bloki muzyczne gracie i jak długie są przerwy?

Z zasady gramy 45 minut, po czym następuje 15 minut przerwy. Jednak wesele żyje własnym życiem i zdarzają się sytuacje, kiedy musimy dopasować się do tego co aktualnie dzieje się podczas przyjęcia. W czasie posiłków zazwyczaj jest 20 - 25 minut przerwy (zależy to od szybkości obsługi i ilości gości). Zdarzają się przerwy na pamiątkowe fotografie, fajerwerki, itp. Natomiast po takich "wymuszonych" przerwach staramy się zagrać nieco dłużej, aby goście mieli okazję pobawić się do woli.

11. Czy robicie zabawy weselne?

Tak, mamy w zanadrzu wiele zabaw integracyjnych. Na przestrzeni lat zmieniają się one, poznajemy nowe, konsultujemy je z parami. Jeśli chcesz, żeby zabaw było dużo, powiedz nam o tym a jeśli nie życzysz sobie ich na swoim weselu, również nas uprzedź.

12. Czy możemy ustalić repertuar na nasze wesele?

Jesteśmy otwarci na wszelkie sugestie. Możemy wiele spraw omówić, natomiast z doświadczenia wiemy, że najlepiej jest, jeśli Para Młoda zostawi to nam. Gusta muzyczne są bardzo różne i niekoniecznie to co podoba się Parze Młodej, sprawdzi się na przyjęciu weselnym. Uwierzcie, że po pierwszych kilku piosenkach zaobserwujemy najlepiej przy czym chcą bawić się Wasi goście.

14. Czy organizujecie tzw. Biesiadę przy stołach?

Tak, zazwyczaj około 21-szej, kiedy "wujek Stasiek i ciocia Hela" poczują nieodpartą chęć zaśpiewania Hej z góry, z góry.... zjawiamy się przy nich z instrumentami i już po chwili cała sala śpiewa z nami.

15. Czy zespół gra na żywo?

Tak, nasz 6-cio osobowy skład pozwala na to, aby muzykę wykonywać tylko na żywo. Nie wspomagamy się żadnymi gotowymi podkładami, a wszystko to co prezentujemy na imprezach, to efekt długich lat nauki i wielu wspólnych prób.